Kultura

Śniadanie na trawie

Lądecka tradycja spotkań z kulturą w zdrojowych parkach.

Ostatni dzień pierwszego u nas Street Art Festiwal poświęcony był lądeckiej tradycji spotkań z kulturą w zdrojowych parkach.
W niedzielę, 22 sierpnia, spotkaliśmy się podczas „Śniadania na trawie”.
Wydarzenie rozpoczęliśmy od porannych spotkań z książką, podczas których autorzy, jak i miłośnicy lądeckiej twórczości literackiej dzielili się fragmentami prozy opisującej lądeckie życie w różnych czasach, od XVIII wieku do dziś. Całości dopełniała muzyka wspaniałego lokalnego wirtuoza skrzypiec, Oresta Vasiouty.
Kolejnym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursu Burmistrza Lądka-Zdroju na interpretację utworu „Źródło Jan” do słów Agnieszki Osieckiej. Pierwsze miejsce w konkursie zajął duet „The Hjub”, obok którego laureatkami zostały także Małgorzata Kulińska i Zuzanna Gałka. Przyjemnością było wysłuchanie zwycięskich interpretacji piosenki o Lądku-Zdroju.
Później zobaczyliśmy jeszcze na śniadaniowej scenie śpiewaczkę operową Ewę Mikulską a wydarzenie zamknął koncert „The Hjub”, czyli Ady Nasiadki i Huberta Charkowa.
Klimatycznym elementem spotkania były przechadzający się w strojach z epok dawnych modele z Atelier Studio Fotografii Marzeny Zawal.