GALERIA ARTYSTYCZNA

GALERIA ARTYSTYCZNA
RYNEK 25
57-540 LĄDEK-ZDRÓJ
Godziny otwarcia:
maj-wrzesień
pon.-pt. 11.00-17.00
sob. 10.00-13.00
październik-kwiecień
pon.-śr. 13.00-16.00
czw.-sob.10.00-13.00

W przytulnej, niewielkiej galerii przy lądeckim Rynku wyeksponowane są prace malarskie, rzeźbiarskie oraz rękodzieło artystyczne lądeckich twórców. Galeria działa od 2003 roku pod egidą Centrum Kultury i Rekreacji. Prowadzą ją autorzy wystawianych prac. Ideą galerii jest również prowadzenie działalności społeczno-kulturalnej i wspieranie akcji charytatywnych.Zapraszamy turystów, kuracjuszy, gości do rynku i zachęcamy do oglądania oraz nabywania naszych dzieł.

LĄDECCY ARTYŚCI:

Piotr Damm – urodzony Wrocławianin. Przez kilkadziesiąt lat pracował w ochronie zabytków.
W wolnym czasie zajmował się rzemiosłem artystycznym
i malarstwem. Miał w latach 80-tych ub. wieku wystawę prac ze skóry w oddziale Sztuki Współczesnej wroc-ławskiej „Desy” . W 2017 przeprowadził się na stałe do Lądka-Zdroju.

Krystyna Czajka Grzybowska – Na ziemi kłodzkiej tworzy od 2015 r. Jej prace malarskie są wielotematyczne – obejmują klimaty lądeckie, pejzaże, przyrodę. Z przyjemnością swój czas poświęca tworzeniu mandali i obrazom intuicyjnym. Jest rekomendowanym nauczycielem Vedic Art. – metody samorozwoju, której narzędziem jest malarstwo.

Krystyna Leśniewska-Pasionek – kilkakrotnie była wyróżniana na Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Niepro-fesjonalnej „Walor”. Tworzy cykle poetycko–malarskie, m.in.: „Przemijanie”, „Strumienie”. Należy do polsko-czeskiego klubu Art-Studio w Mieroszowie.
Bierze udział w licznych plenerach malarskich, spotkaniach poetyckich oraz wystawach. Członek ZPAP.

Danuta Chomyn – od 1977 r. mieszkanka Lądka-Zdroju. Od wielu lat zajmuje się rękodzielnictwem. Jej prace to obrazy z roślin, biżuteria, tkanina artystyczna “patchwork” oraz wyroby z dzianiny.

Danuta KarolczykOpalińska – pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej, w Lądku- Zdroju mieszka już ponad 20 lat. Tworzy prace koronkarskie.Serwetki, witraże, motylki dekoracyjne, aniołki, bombki, pisanki sprawiają jej dużo przyjemności, szczególnie te rozdawane znajomym w formie prezentów.

Maria Skrobotun – od urodzenia jest mieszkanką Lądka-Zdroju, tu spędziła swoje życie zawodowe. Haftem krzyżykowym zajmuje się od 25 lat. W swoim dorobku ma około 80 obrazów i niezliczoną ilość „drobnych prac” i ozdobników na rzeczach użytkowych.

Kazimierz Makarowski – należy do polsko-czeskiego klubu Art-Studio z siedzibą w Mieroszowie. Uczestnik plenerów malarskich. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach w Wałbrzychu, Prudniku, Szczecinie, Wrocławiu i w Czechach. Często oddawał swoje obrazy na cele charytatywne.

Marek Kopczyk – mieszkaniec Lądka-Zdroju. Maluje już pół wieku. Uczestnik licznych plenerów i wystaw krajowych oraz międzynarodowych w Holandii, Czechach i na Węgrzech (indywidualne i grupowe). Ma na koncie wiele wyróżnień. Wspiera Fundację im. Grzegorza Ciechow-skiego. Członek ZPAP.

Tomasz Szpala – rzeźbiarz i malarz, samouk. Od urodzenia mieszkaniec Lądka-Zdroju. Rzeźbi w lipie rzeźby sakralne, ludowe i zlecone (według projektu zamawiającego). Maluje akrylem i olejami, nie koncentrując się na stylu, ale starając się uchwycić chwilę, uprawia malarstwo nawiązujące do surrealizmu.

Arkadiusz Lamparski – mieszka w Lądku-Zdroju. Zajmuje się rzeźbiarstwem w drewnie lipowym. Wykonuje świątki i płaskorzeźby.

Anna Duch z pochodzenia lądczanka. Zakochana w rękodziele. Zajmuje się głównie tworzeniem biżuterii, ale również fotografią. Nowe techniki poznaje na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Marcin Tomczyk – miłośnik gór i podróży. Z fotografią związany od kilku lat. Laureat konkursów fotograficznych. Zdobył m.in. I miejsce i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym HI-TEC Polska, I miejsce w ogólnopolskim konkursie GOOD PHOTO, oraz wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Z naszą galerią współpracują również:
Robert Borbas – malarstwo,
Sabina Jaworek – fotografia,
Anna Olejniczak – biżuteria,