Kultura

Ferie zimowe już za nami

W tym roku podczas ferii pogoda zimowa sprzyjała i w związku z tym dzieci i młodzież...

W tym roku podczas ferii pogoda zimowa sprzyjała i w związku z tym dzieci i młodzież mogły bezpłatnie korzystać ze stoku narciarskiego dzięki dofinansowaniu z GKRPA. Centrum  Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju jak co roku przygotowało ofertę zajęć edukacyjnych podczas ferii zimowych. Zajęcia odbywały się w Lądku-Zdroju i Trzebieszowicach.
W pierwszym tygodniu ferii dzieci w Trzebieszowicach tworzyły kolorowe slime, brały udział w zabawach ruchowych, tańczyły pod okiem instruktorów tanecznych, obudziły swoją wyobraźnię na zajęciach kreatywnych i na zakończenie wzięły udział w spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” Akademii Wyobraźni.
W Lądku-Zdroju zajęcia prowadzone były przez dwa tygodnie. Podczas warsztatów  w bibliotece dzieci poznały teatr kamishibai i wykonały ilustracje do historii o Trzech Zbójcach. Na drugim spotkaniu Akademia Wyobraźni zaproponowała spektakl na podstawie legendy o Milenie z Karpna w konwencji papierowego teatru. Odbyły się także zajęcia kreatywne, podczas których dzieci tworzyły piękne bransoletki z włóczki. Wzięły także udział w warsztatach z gliną i zabawie z farbami.  W trakcie zajęć teatralnych i tanecznych dzieci mogły uwolnić energię, która w nich drzemie.  Instruktorzy podczas warsztatów z instrumentami podjęli misje umuzykalnienia najmłodszych lądczan. Dzieci na zajęciach poznały muzykę od zaplecza, śpiewały, klaskały, a to wszystko we wspólnym rytmie. Mogły też wcielić się w role dyrygenta i poczuć brzemię, jakie na nim spoczywa. Nie obeszło się również bez wspólnych zabaw i tańców. Na zakończenie ferii dzieci wzięły udział w spektaklu Kuchnia Pana Lulka w wykonaniu Cichego Teatru. Spektakl był połączeniem cyrku z teatrem lalkowym. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do korzystania z oferty zajęć edukacyjnych w CKiR przez cały rok.

Gracjana Pazdyk-Poświstajło
Bartłomiej Hudziec