Kultura

32 FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI

Jak co roku CKiR zagrało razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tym roku Gmina Lądek-Zdrój łącznie zebrała 30.374, 52 zł.

NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA należą się naszym wolontariuszom za poświęcony czas i przemierzanie naszej Gminy w poszukiwaniu darczyńców praca wolontariuszy to ponad 70% wartości zbiórki!

Oprócz wspaniałej ekipy młodzieży w tym roku wolontariuszami byli również urzędnicy: Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk z żoną Beatą Kaczmarczyk, Zastępca Burmistrza Alicja Piwowar oraz Kierownik Wydziału Promocji Grzegorz-Szczygieł z Radną Beatą Dańkowska-Szczygieł. W biurze Lądeckiego Sztabu WOŚP komisja w składzie Urszula Blicharska, Alicja Witczak oraz Małgorzata Stuła dzielnie walczyły z liczeniem uzbieranych pieniędzy.

Podziękowania składamy również niezawodnej Paulinie Bagińskiej i Robertowi Królowi za pomoc w organizacji koncertu i udostępnieniu kawiarni, „Teatrowi którego być nie powinno” za coroczne pokazy podczas finałów WOŚP. Dziękujemy naszym lokalnym artystom muzykom: Swietlanie Andruszczuk, Łukaszowi Przepiórze i Krisowi Żukowskiemu. Podziękowania także kierujemy do Tomasza Pawlęgi za poprowadzenie licytacji. Co roku możemy również liczyć na pomoc ze strony sołectwa Trzebieszowice – w świetlicy odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez OSP Trzebieszowice, zabawy z piłką prowadzone przez Klub Sportowy „Zamek” a KGW serwowało frytki.
Kolejne podziękowania kierujemy do naszych lokalnych sponsorów, którzy co roku włączają się w organizację licytacji, osobom przekazującym nam fanty i oczywiście licytującym Lądczanom, którzy wspierają Fundację i Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hojnymi datkami. Stacjonarne puszki na terenie miasta w tym roku wystawiły instytucje i przedsiębiorcy: Plast Dom, Kawiarnia „Dom Klahra”, Kawiarnia „Albrechshalle” oraz CKiR.
W 2024 roku hasło przewodnie 32 Finału WOŚP to „PŁUCA PO PANDEMII”. Zebrane środki podczas finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dziękujemy wreszcie naszym sponsorom: Łukaszowi Krysa, Magdalenie Gołgowskiej, Jackowi Spas, Kasi Mironiak, Mateuszowi Gąsiorkowi, Stacji Narciarskiej Lądek-Zdrój, Paulinie Kliś, Ewie Hućko, Firmie „Żabkabus”, Karolinie Sierakowskiej, Oldze Zdyb i Wiosce Indaińskiej „Howgh”, Klubowi Sportowemu „Trojan” i „Zamek”, Grzegorzowi Szczygłowi, Marcie Latos, Firmie „ŚwieczkoLandek”, Annie Niewiadomskiej, Firmie „Mama w ogrodzie”, SGB w Strzelinie oddział Lądek-Zdrój, Oli Królikowskiej, Oli Halewicz, Adamowi Bednarzowi i Pizzerii „Abakus”, Martynie Brzezińskiej i Firmie „Z piekarnika rodem”, Ewelinie Węgrzyn, Hotelowi „Zamek na skale”, Lądeckim Usługom Komunalnym, Adamowi Gackiemu, Marioli Kozińskiej i Firmie „Sedno”, Mirosławie Hlebik, Otylii Pucztarskiej, Joannie i Mirosławowi Zbrzeźniak, Adamowi Bełcząckiemu, Magdzie Ziobro i Sklepowi „Garderoba”, Ewie Mikołajczak, Firmie „Alpaka Konradów”, Marii Krysa, KGW Trzebieszowice, OSP Trzebieszowice, Magdzie Podyma, Magdzie i Zbyszkowi Pabian, Krystianowi Takuridis, Kawiarni „Dom Klahra”, Dominice Barabas, Annie Guzik, Ewie Zadora, oraz Dorocie Krysa.
Wielkie podziękowania również dla wszystkich licytujących oraz tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zebranej przez nas kwoty. Serdeczne dzięki.

Gracjana Pazdyk-Poświstajło
Monika Słonecka