Konkursy Kultura

“Róże Kłodzkie” dla Lądka-Zdroju

Doroczna Nagroda Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka” to symboliczne wyróżnienie dla osób, organizacji bądź instytucji, które w szczególny sposób wyróżniły się w danym roku dla lokalnej wspólnoty powiatu kłodzkiego – czytamy w Regulaminie Konkursu „Róża Kłodzka”

Doroczna Nagroda Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka” to symboliczne wyróżnienie dla osób, organizacji bądź instytucji, które w szczególny sposób wyróżniły się w danym roku dla lokalnej wspólnoty powiatu kłodzkiego – czytamy w Regulaminie Konkursu „Róża Kłodzka”.„Róża Kłodzka” stanowi najważniejsze wyróżnienie w powiecie kłodzkim przyznawane przez starostę kłodzkiego i choć jej wymiar jest symboliczny, to ma ona olbrzymie znaczenie prestiżowe dla laureatów.„Kłodzkie Róże” za rok 2020 rozdane zostały 30 sierpnia w murach kłodzkiego Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w ośmiu kategoriach: „Gmina”, „Pracodawca”, „Wydarzenie lub produkt promocyjny”, „Inwestycja”, „Kultura”, „Sport”, „Społecznik” oraz
„Osobowość powiatu”. Tegoroczna gala była, z powodów pandemicznych, skromniejsza – wzięli w niej udział wyróżnieni i niewielkie grono osób zaproszonych przez starostę; uroczystość wręczenia statuetek uświetnił recital Dominiki Radwan.Za szczególny sukces w edycji 2020 „Róży Kłodzkiej” uznać trzeba docenienie przez Kapitułę Konkursu działań zrealizowanych w Lądku-Zdroju. W kategorii „Wydarzenie lub produkt promocyjny” nominowany (wyróżniony) został 25. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Główne nagrody w swoich działach zdobyły natomiast:
– w kategorii „Kultura” laureatem został 22. Międzynarodowy Festiwal Tańca im. O. Sawickiej w Lądku-Zdroju (MFT), za stworzenie na Ziemi Kłodzkiej najważniejszego wydarzenia tanecznego w Polsce zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów oraz szereg wydarzeń artystycznych, czyniących w Lądka-Zdroju autentyczną letnią stolicę tańca,
– w kategorii „Sport” – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju, za organizację na Ziemi Kłodzkiej imprezy o randze światowej, a tym samym promocję powiatu kłodzkiego w międzynarodowym środowisku biegaczy oraz wsparcie dla najbardziej potrzebujących poprzez inicjowanie akcji charytatywnych.
– Powiat kłodzki wspiera finansowo nasz Festiwal tańca od lat– mówi Karolina Sierakowska, dyrektor MFT i Centrum Kultury
Rekreacji w Lądku-Zdroju. – Przyznanie nam „Róży Kłodzkiej” to wspaniałe wyróżnienie, które potwierdza fakt, że władze powiatowe w sposób szczególny doceniają nasze przedsięwzięcie jako jedno z najważniejszych na Ziemi Kłodzkiej.
Przypomnijmy jeszcze, że zeszłoroczny Festiwal Tańca w Lądku-Zdroju był pierwszą ze znaczących imprez kulturalnych zrealizowanych w naszym powiecie po pierwszej fali pandemii koronawirusa, był zatem nie tylko wydarzeniem o wysokim poziomie artystycznym, ale również doniosłą społecznie próbą powrotu do normalnego życia.Naszym lądeckim laureatom serdecznie gratulujemy zdobytych nagród!

red.