Edukacja Kultura

Finał kursu projektowania graficznego

W październiku i listopadzie br. w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju odbywały się zajęcia dla młodzieży 10-18 lat pt.„Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” w ramach projektu „Sieć na kulturę”.

W październiku i listopadzie br. w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju odbywały się zajęcia dla młodzieży 10-18 lat pt.„Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” w ramach projektu „Sieć na kulturę”. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy, przez 6 tygodni poznawali aplikacje do obróbki zdjęć, filmów i tworzenia grafiki komputerowej. Kursanci zdobyli umiejętności związane z zasadami projektowania i tworzenia identyfikacji wizualnej, doboru kolorów i czcionek. Zajęcia z projektowania graficznego są fajną formą rozwijania umiejętności korzystania z komputera. Wpływają również na kreatywne

myślenie i tworzenie indywidualnych treści, co może pomóc młodym w przyszłości. Nasi kursanci wykazali się dużą wyobraźnią i twórczym charakterem. Projektowali plakaty, ulotki, strony internetowe, retuszowali zdjęcia, bawili się fotomontażem. Na koniec każdy otrzymał zaprojektowane przez siebie gadżety (podkładki pod mysz). Efektem końcowym udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie wałbrzyskim” będzie przekazanie przez instytucję prowadzącą na rzecz CKiR 6 laptopów, które mamy nadzieję, pozwolą na zorganizowanie kolejnych zajęć z grafiki komputerowej.

teskt:Monika Słonecka, CKiR w Lądku-Zdroju
Zdj. Gracjana Pazdyk-Poświstajło