Festiwale Kultura Spektakle

24 Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej

Program 24. Międzynarodowego Festiwalu Tańca

Program 24. Międzynarodowego Festiwalu Tańca


Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – WSTĘP WOLNY

Bezpłatne wejściówki obowiązują na wydarzenia organizowane w Jaskini Radochowskiej oraz Winiarni Radochowskiej (04.07) z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc

2-8 lipca – Otwarte warsztaty

9.00 – 9.45 – Stretching z Anną Kwitniewską

18.30 – 19.45 – Joga z Piotrem Bryją

Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój



1 LIPCA 2022 (piątek)

19.00 | „Festiwalowe Retrospekcje” – wernisaż wystawy fotograficznej, Ogród CK Kalina****, ul. Parkowa 25, Lądek-Zdrój

Autorzy: Radosław Pietraga, Krzysztof Szczepański



2 LIPCA 2022 (sobota)

20.00 | Balet Młodego Widza, spektakl„Przygody Robinsona Cruzoe”, artyści Baletu Opery Śląskiej, Wodna scena – Zalew Stara Morawa,
Choreografia i reżyseria: Artur Żymełka


20.45
| Etiuda taneczna „Tango”, Zespół Quest
Choreografia: Artur Żymełka


21.30
| Premiera spektaklu „Cogitation”,artyści Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Choreografia: Koki Tachibana i Joshua Legge


23.00
| Koncert „Domina przegina” Coffee Ride – ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój


3 LIPCA 2022 (niedziela)


21.00 | Spektakl baletowy Adżarskiego Państwowego Zespołu Baletowego “Khorumi” wraz z koncertem Adżarskiego Państwowego Chóru „Batumi” (Gruzja) Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój


4 LIPCA 2022 (poniedziałek)


19.15 | „Między nami Jaskiniowcami”- Cezary Łasiczka rozmawia z Robertem Bondarą, Jaskinia Radochowska – Radochów


21.00 i 22.30
| Spektakl „Humani corporis fabrica”, Leśna Scena – Winiarnia Radochowska, Radochów 8d
Choreografia i kostiumy: Jacek Przybyłowicz


5 LIPCA 2022 (wtorek)

21.30 | Spektakl „Mond Morgen”, Tanzcompagnie Giessen (Niemcy), Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój
Choreografia: Tarek Assam

6 LIPCA 2022 (środa)

15.00 | „John Neumeier w moich wspomnieniach” – Spotkanie autorskie Sławomira Pietrasa, Sala widowiskowa CKiR, pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój

19.00 | „Krzysztof Pastor – tancerz i choreograf” – Spotkanie autorskie Sławomira Pietrasa, Sala widowiskowa CKiR pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój


20.30
| Program „Scena Debiutów”, Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Część I:

Prezentacje nagrodzonych przez Międzynarodowy Festiwal Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju, laureatów XI Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu

Etiuda taneczna „Mantra”, Szkoła Tańca Coco Dance Center – chorografia Andrzej Rolski i Patrycja Trzynoga

Wariacja Giselle z baletu „Giselle”, wariacja Aurory z baletu „Śpiąca Królewna”, Miho Okamura,

Etiuda taneczna „Dziwny jest ten światZespołu Quest – choreografia Artur Żymełka

Cześć II

Spektakl „W środku niczego”, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu – choreografia i reżyseria: Artur Żymełka

7 LIPCA 2022 (czwartek)

20.30 | Laboratoria Taniec i niepełnosprawność – prezentacja efektów pracy Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

21.30 | Spektakl „Panem et Concerto”, artyści Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój
Choreografia: Joshua Legge



22.30 | Choreografia „Krzesany”, artyści Baletu Opery Śląskiej, Scena główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój
Choreografia: Henryk Konwiński


8 LIPCA 2022 (piątek)


22.00 | Spektakl „Pictures of Poland”, artyści Baletu Opery Śląskie, Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój,
Reżyseria i choreografia: Artur Żymełka

9 LIPCA 2022 (sobota)

16.00 | Koncert „Dzieci Dzieciom”, Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój
Podsumowanie warsztatów tanecznych dla dzieci.


20.00
| Koncert Finałowy „Lądek – Miasto Tancerzy”, Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój


ROZMIAR CZCIONKI