Koncerty Kultura

12 Lądeckie Ludowe Zdroje

W sobotę 24 lipca w Amfiteatrze Zdrojowym odbyła się 12 edycja Lądeckich Ludowych Zdrojów, Festiwalu Tańca, Śpiewu i Rękodzieła Ludowego.

W sobotę 24 lipca w Amfiteatrze Zdrojowym odbyła się 12 edycja Lądeckich Ludowych Zdrojów, Festiwalu Tańca, Śpiewu i Rękodzieła Ludowego. Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, na scenie pięknej muszli koncertowej pojawiło się 7 zespołów z terenu całego Dolnego Śląska. Było w tym roku skromniej, dopisała za to aura i dobre humory występujących.

O godzinie 15.00 wydarzenie otworzył burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk, który na scenie pojawił się w towarzystwie Karoliny Sierakowskiej, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacjiw Lądku-Zdroju, organizatora imprezy. Przed bardzo dobrą, żywo reagującą lądecką publicznością wystąpiły zespoły: „Wesołe Nutki” z Mąkolna, „Jutrzenka” z Kruszyny koło Bolesławca, „Rozmaryn” z Rogowa Sobóckiego, „Cyraneczki” z Gorzanowa, „Tacy Sami” z Żórawiny i gospodynie festiwalu, czyli „Skrzynczanki” ze Skrzynki. Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za przyjazd do Lądka-Zdroju i piękne śpiewanie.

Red.