Kultura Wystawy

Relacja z wernisażu wystawy „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”

W piątkowe popołudnie (18.03) w CKiR odbył się wernisaż wystawy „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”.
W piątkowe popołudnie (18.03) w CKiR odbył się wernisaż wystawy „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”. Na początek wysłuchaliśmy niezwykle ciekawego wykładu Jarosława Brody, współzałożyciela Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, następnie po wystawie oprowadził nas Warcisław Martynowski, który zwrócił uwagę na najważniejsze wydarzenia, w których udział brali polscy i czescy opozycjoniści oraz charakter tych działań.
Wystawa prezentuje historię Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, jej działaczy oraz podejmowane przez nich najważniejsze inicjatywy do jesieni 1989 r. Fotografie z opisami w języku polskim i czeskim dokumentują różne formy protestów polskich i czeskich opozycjonistów, ich tajne spotkania na granicy, zawiązanie Karty 77 czy działania Komitetu Obrony Robotników (KOR). Wystawa jest dostępna do końca marca br., w godzinach pracy CKiR od 8-16.00, wstęp wolny. Zapraszamy.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Partnerem – Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Przedsięwzięcie realizowane jest finansowym wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.