Organizator

PTTK

Lokalizacja

Centrum Kultury i Rekreacji
pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój
QR Code

Data

22 08 2017
Expired!

Czas

09:00

Koszt

Wstęp wolny

Wycieczka Szlakiem mniej znanych sanktuariów

godz. 9.00 wyjazd spod CKiR na wycieczkę dla osób 60+ w ramach projektu “Ziemia Kłodzka bogata naturą i dziedzictwem kulturowym” – temat: Szlakiem mniej znanych sanktuariów. Zapisy w Informacji Turystycznej, tel. 74 81 46 245

 

Projekt – Ziemia Kłodzka bogata naturą i dziedzictwem kulturowym

Oddział Bialski PTTK w Lądku-Zdroju wspólnie z partnerem, którym jest Centrum Kultury i Rekreacji realizuje projekt turystyczny dofinansowany ze środków Zarządu Powiatu Kłodzkiego jako zadanie z zakresu turystyki: Promocja turystyki w różnych grupach wiekowych. Projekt zakłada organizację 4 wycieczek dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i seniorów.

Celem projektu jest upowszechnianie atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej, szczególnie tych mniej znanych lub rzadziej uczęszczanych. Zostaną opracowane propozycje wycieczek, według których będą realizowane rzeczywiste wyprawy. Oferty te znajdą się na stronach Powiatu Kłodzkiego, Oddziału Bialskiego PTTK i Centrum Kultury i Rekreacji oraz rozesłane do 50 biur podróży w całej Polsce.

Odbyła się już wycieczka dla dzieci młodszych – 32 dzieci z klas III a i III c ze Szkoły Podstawowej nr w Lądku-Zdroju pojechało do Kątów Bystrzyckich razem z paniami: Lilianą Januszkiewicz i Ewą Opiłą. Miejscowość promująca się jako „Twórczy Zakątek Ziemi Kłodzkiej” proponuje kilka wspaniałych atrakcji. Tym razem dzieci odwiedziły Kuźnię Alchemiczną GeoGut i Pracownię Ceramiczną „Rezerwat”.

Dla osób 60+ zorganizowana została wycieczka w dniu 19 lipca 2017 r. „Śladami rzeźb Michała Klahra po Ziemi Kłodzkiej” – odwiedziliśmy Bolesławów, Nową Wieś, Międzylesie i Roztoki. Po raz drugi zapraszamy osoby 60+ , tym razem do udziału w wyprawie „Sanktuaria Ziemi Kłodzkiej” w dniu 22 sierpnia (wtorek) 2017 r. do Starego Wielisławia, Sokołówki k. Polanicy i na Cierniak k. Radochowa. Zapisy w lądeckiej informacji turystycznej w godz. 8-16, tel. 74 81 46 245.

Informacje na: www.ladekzdroj.pttk.pl

Małgorzata Bednarek
Koordynator projektu
.

X