Lokalizacja

Hotel Mir-Jan
ul. Kościuszki 78, 57-540 Ladek-Zdrój
QR Code

Data

06 01 2022
Expired!

Czas

All Day

Koncert Kolęd

Hotel „Mir-Jan”* **SPA w Lądku-Zdroju zaprasza na

Wieczór Kolęd w wykonaniu:

Ewy Murawskiej-Kalinin – sopran

Tomasza Kaczmarka – fortepian

Czwartek (Trzech Króli) 06.01.2022r. godz. 18.00

Zakończenie o godz. 19.00, potem zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Wstęp wolny. Organizator koncertu –  Hotel „Mir-Jan”***SPA.

 

Ewa Murawska-Kalinin – sopran.
Studiowała na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zadebiutowała w 1993r. na scenie Państwowej Opery we Wrocławiu w partii Basi, w sztuce „Krakowiacy i Górale” Józefa Stefaniego. Brała udział w realizacji wielu operowych przedstawień m.in. „Czarodziejskiego Fletu” , „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „La Traviata”, „Don Carlos” Giuseppe Verdiego, musicalu „Olivier” i innych.
Współpracowała również z Teatrem Muzycznym-Operetką Wrocławską przy realizacji „Wiedeńskiej Krwi” Johana Straussa, „Skrzypka na dachu” Jeremiego Bocka, „Księżniczki Czardasza” Emericha Kalmana, Rewii „Będzie lepiej” w reżyserii Bohdana Łazuki, czy słynnego musicalu Chicago rodem z Broadwayu.
Od 2000 do 2003r. była solistką Opery Wrocławskiej i Teatru Muzycznego- Operetki we Wrocławiu. W tym czasie współpracowała również z Operą na Zamku w Szczecinie.
Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych między innymi: Wratislavia Cantans, Festiwal Operowy w Xanten, Letni Bydgoski Festiwal Operowy, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu, prowadzony pod batutą Maestro Jana Ślęka.
Na swojej drodze artystycznej współdziałała z wieloma wybitnymi reżyserami takimi jak: Igor Przegrodzki, Krzysztof Kolberger, Adam Hanuszkiewicz czy Robert Skolmowski, pod kierunkiem których kształtowała swoją osobowość sceniczną i wizerunek artystki- śpiewaczki.
Od roku 2000 zaangażowała się w pracę pedagogiczną i rozpoczęła nauczanie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Podczas dwudziestoletniej już pracy z uczniami wykształciła wielu absolwentów, z których większość podjęła dalsze studia, na wydziałach wokalnych Akademii Muzycznych w kraju i zagranicą.
Najnowszym osiągnięciem konkursowym Jej wychowanków, jest uzyskanie przez uczennicę Hannę Plutę pierwszej nagrody na Drugim Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w kategorii 14-17 lat, zorganizowanym przez Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.
Wśród jej wychowanków są znane osobistości życia artystycznego Wrocławia. Jedną z nich jest Aleksandra Kubas , wybitna solistka Opery Wrocławskiej i pedagog Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Od wielu lat jest opiekunem i współorganizatorem Wieczoru Kolęd, imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wielu imprez.
Pani Ewa Murawska -Kalinin nieustannie kształci młodych artystów.
Chętnie też dzieli się radością płynącą z muzyki.

Pan Tomasz Kaczmarek – pianista
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Rok później rozpoczął naukę w OSM im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Stanisława Bąka.
W 2006 roku zajął drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Makroregionalnym.
W 2007 roku ukończył szkołę z oceną celującą w klasie fortepianu mgr Ewy Piotrowskiej i rozpoczął studia we wrocławskiej Akademii Muzycznej, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego.
W 2010 roku wraz z Joanną Zawartko zdobył nagrodę JM Rektora AM prof. AM dr hab. Krystiana Kiełba w Akademickim Konkursie Pieśni Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna.
W 2011, podczas drugiej edycji Akademickiego Konkursu Pieśni Artystycznej zdobył nagrodę główną oraz wyróżnienie dla najlepszego pianisty. Za wyróżniający się akompaniament doceniono go również w 44 Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego, a także na VI Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Halskiej-Fijałkowskiej. W 2011 roku rozpoczął kolejne studia w klasie fortepianu jazzowego dr. Jakuba Stankiewicza.
W 2012 roku z oceną celującą ukończył studia magisterskie na specjalizacji ‘korepetytor wokalny’ pod kierunkiem prof. Alicji Faryniarz, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Od tego czasu pracuje na wydziale wokalnym rodzimej uczelni jako korepetytor wokalny.
Brał udział w projektach: ’Studencki Festiwal Chopinowski’ (2010), ’Studencki Festiwal Lisztowski’ (2011) ‘Festiwal Muzyki Johna Cage’a’ (2012), ‘Najdłuższe Urodziny Chopina’ (2010), ‘Młodzi grają Chopina’ (2010), ‘Wawer Music Festiwal’ (2012, 2013), jak również ‘Jazz nad Odrą’ (2013, BigBand Aleksandra Mazura). Występował w Filhamonii Wrocławskiej (2010), Filharmonii Olsztyńskiej (2007), Filharmonii Dolnośląskiej (2013), oraz Filharmonii Śląskiej (2014).
Warsztat pianistyczny doskonalił na kursach pianistycznych prowadzonych przez: Krzysztofa Jabłońskiego, Ronana O’Horę, Juris Kalnciems, Katarzynę Popową-Zydroń, Jacquesa Rouvier.
W 2014 roku ukończył studia jazzowe w klasie dr Jakuba Stankiewicza. Cały czas prowadzi intensywne życie artystyczne pracując jako solista, kameralista, korepetytor wokalny i pianista jazzowy.

ROZMIAR CZCIONKI