Lokalizacja

Winiarnia Radochowska
Radochów
Kategoria
QR Code

Data

20 08 2020
Expired!

Czas

20:00 - 22:00

Koszt

Wstęp wolny

Monodram Macierzyński MAMY PROBLEM

Serdecznie zapraszamy na spektakl “Mamy problem. Monodram macierzyński” w pięknej przestrzeni Winiarnia Radochowska.

20 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 20.00
Winiarnia Radochowska, Radochów 8D
WSTĘP WOLNY

Jest to monodram Magdalena Bochan-Jachimek, który można było zobaczyć m.in. podczas Festiwalu Zderzenia w Kłodzku, gdzie został bardzo dobrze przyjęty.

Opis spektaklu:
Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach.
Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…
Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.
Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć.

Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia.

Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek
Reżyseria: Jakub Ehrlich
Tekst: Szymon Jachimek
Muzyka: Hubert Świątek
Scenografia: Monika Ossowska

X
ROZMIAR CZCIONKI